TOSBİ'DE 'EĞİTİM İŞBİRLİĞİ' PROTOKOL TÖRENİ YAPILDI.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki 'Mesleki  ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü ' çerçevesinde Tire İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tire Organize Sanayi Bölgesi işbirliği  ile Tire Organize Sanayi Bölgesinde bulunan  15 firma ile protokol imza töreni Tire Organize Sanayi Bölgesinde  yapıldı.

Törene Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ,Tire Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım ,Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu ,TOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler ,TOSBİ Bölge Müdürü Galip Kılınç  ve protokol imzalayan 15 firmanın temsilcileri katıldı. 

İmzalanan protokol ile işletmeler bünyesinde çalıştırdığı veya yeni istihdam edeceği özellikle lise ve üstü okul mezunu personelini Ustalık Telafi Eğitimlerinden faydalandırabileceklerdir. Ayrıca işletmeler Lise ve Ortaokul Mezunu personelin istihdamı ile de büyük avantajlara sahip olacaklardır.İşletmeler bünyesinde ortaokul mezunu öğrenci istihdam ederse haftanın 1 günü teorik ,diğer günler işletmede pratik eğitime dahil olur.4 yıllık bu sürecin tamamında SGK primleri Devlet tarafından karşılanır.Ayrıca 9.10 ,11 ve 12. sınıflar içinde büyük avantajlar sağlanmaktadır. Benzer İÇERİKLER